Rada Sołecka

SOŁTYS

Hanna Pieśniewska – Kazimierczyk  hanna@imielenko.pl

RADA SOŁECKA

Łucja Winiarska   lucja@imielenko.pl

Andrzej Smułczyński  andrzej@imielenko.pl

Bernard Budniak   bernard@imielenko.pl

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Szanowni mieszkańcy

Gmina Łubowo włącza się w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla ludności ukraińskiej.
Zachęcamy do zapoznania się z informacją na plakacie. Osoby chcące pomóc, a nie dysponujące samochodami, proszę o przyniesienie darów do świetlicy w Imielenku w poniedziałek w godz. 19.30 – 20.30

Osoby poszukujące informacji o możliwościach pomocy Ukrainie odsyłam dodatkowo na stronę tvn24.pl, gdzie można znaleźć zweryfikowaną listę organizacji prowadzących w Polsce zbiórki na rzecz Ukrainy oraz listę ukraińskich organizacji przyjmujących wsparcie finansowe.

To jest nasza wspólna sprawa.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

WOŚP

Zapraszamy wszystkich ludzi o wielkich sercach, do wspólnej zabawy i kwestowania

30 stycznia o godz. 11.00 na plaży w Lednogórze.

KGW z Lednogóry oraz KGW z Imielenka zapraszają na wyśmienity poczęstunek

Wszystkich dbających o zdrowie zapraszamy do wspólnego morsowania.

 

Do zobaczenia na wielkim finale WOŚP.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

W ten Świąteczny piękny czas, niech spełniają się marzenia…

Zdrowych i radosnych Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny, a w Nowym 2022 roku sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym życzą Sołtys i Rada Sołecka Wsi Imielenko.

WYRÓŻNIENIE DLA SOŁECTWA IMIELENKO

W środę 10 listopada w Kiszkowie odbyła się uroczysta GALA „Liderzy Wielkopolskiej Odnowy Wsi – Aktywna Wieś Wielkopolska” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz goszczącą Galę Gminę Kiszkowo. W czasie uroczystości podsumowano działania programu oraz wręczono nagrody Gminom i Sołectwom z Wielkopolski, które w ostatnich latach wykazały się szczególną aktywnością.
Wśród wyróżnionych na Gali Sołectw, znalazło się Sołectwo Imielenko z Gminy Łubowo. Sołectwo jest Uczestnikiem Programu „Wielkopolska Odnowa Wsi” od 2011 roku i posiada Sołecką Strategię Rozwoju opracowaną przez Liderów Odnowy Wsi, przy współudziale moderatorów odnowy wsi, delegowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

W Sołectwie prężnie działają Grupa Odnowy Wsi, Rada Sołecka z Panią Sołtys Hanną Pieśniewską-Kazimierczyk, będącą jednocześnie Liderką Grupy Odnowy Wsi oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

W ocenianym okresie tj. od stycznia 2018 roku do grudnia 2020 roku dzięki mobilizacji mieszkańców poprzez Grupę Odnowy Wsi, w Sołectwie zorganizowano łącznie ponad 30 rozmaitych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. Do najważniejszych zaliczyć należy cykliczne imprezy integracyjne, rajdy rowerowe, warsztaty i przedstawienia teatralne, wieczernice historyczne, półkolonie i koła zainteresowań dla dzieci i młodzieży, w tym w szczególności koło szachowe, akcje sprzątania Świata a także warsztaty rękodzieła, dzięki którym kultywowane są lokalne tradycje.

Dla liczącej zaledwie 193 mieszkańców wioski, położonej na skraju Gminy, działalność Grupy Odnowy Wsi daje szansę na rozwój. Wraz z Panią Sołtys i Rada Sołecką Grupa z powodzeniem pozyskuje środki na  finansowanie projektów dla mieszkańców zarówno w Programach Samorządu Wielkopolskiego, jak również w konkursach dla Aktywnych Sołectw, ogłaszanych przez Lokalna Grupę Działania „Trakt Piastów”. Liderzy Odnowy Wsi regularnie biorą również udział w szkoleniach i warsztatach, podnosząc swoje kompetencje, aby móc lepiej służyć społeczności lokalnej.

W Imieniu Sołectwa Imielenko Wyróżnienie  z rąk Marszałka odebrały Pani Sołtys Hanna Pieśniewska – Kazimierczyk oraz Liderka Grupy Odnowy Wsi Pani Małgorzata Smułczyńska.

W czasie GALI można było wysłuchać indywidualnych występów młodych artystów oraz polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu Scholi Liturgicznej Millenium ze Sławna, Towarzystwa Śpiewaczego Millenium ze Sławna pod dyrekcją Patryka Gadzińskiego.

Galę uświetnił wspaniały występ Estrady Regionalnej Równica z Ustronia. Artyści z Ustronia zachwycili tańcem, pieśniami i strojami góralskimi.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU

Szanowni mieszkańcy, po okresie próbnym , uruchomiono stałe połączenie autobusowe z Imielenka, przez stację PKP,  Lednogórę -szkołę, do łubowa i z powrotem. Mieszkańcy Imielenka mogą na co dzień korzystać z przejazdów autobusami szkolnymi, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania tego faktu.

Godziny odjazdu z przystanku w Imielenku i powrotu z  łubowa znajdują się w załączonym pliku oraz w gablocie wiejskiej.

Ponadto informuję, że w Łubowie autobus zatrzymuje się i odjeżdża spod szkoły.

 

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

ROZKLAD_JAZDY

SEGREGUJEMY Z SERCEM

Miło nam poinformować, że przy przystanku autobusu szkolnego w Imielenku, stanęło ogromne czerwone serce, które służy do zbierania plastikowych nakrętek.
Dzięki świadomemu segregowaniu plastiku, przyczynimy się do ochrony naszego środowiska, a przy okazji wesprzemy osoby potrzebujące leczenia i rehabilitacji. Możemy zrobić coś dla siebie i innych. Mamy nadzieję, że nasze Imieleńskie serce wypełni się nakrętkami w błyskawicznym tempie.
Zachęcamy do działania i edukacji ekologicznej, zwłaszcza młodszego pokolenie naszych mieszkańców.
Działajmy z sercem i z głową.

Sprzątanie świata 2021

Szanowni Państwo
Niech tradycji stanie się zadość.
W sobotę 24 kwietnia po raz kolejny wspólnymi siłami  posprzątajmy nasze Imielenko i okolicę!!! Zadbajmy o jakość i estetykę miejsca naszego zamieszkania!!!

Sołectwo Imielenko oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Imielenku we współpracy z Sołectwem Imielno i sołectwem Lednogóra organizują
WIELKIE sprzątanie ŚWIATA, które odbędzie się 24 kwietnia.
Dla Mieszkańców Imielenka zbiórka uczestników odbędzie się o godz.10.00 na boisku w Imielenku. Do udziału w akcji serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej wsi, członkinie KGW, osoby dorosłe wraz z młodzieżą i dziećmi.

W związku z pandemią zeszłoroczne sprzątanie nie doszło do skutku. Mamy wiele do zrobienia.
Potrzeba nam również osób do opieki nad grupkami sprzątających dzieci (nie możemy puścić ich samych).
Zapewniamy worki na śmieci oraz rękawiczki. Prosimy o zachowanie dystansu społecznego podczas zbiórki na boisku.
Prosimy osobę z przyczepką o pomoc w zebraniu worków ze śmieciami i dostarczenie do kontenera podstawionego przez Urząd Gminy. Chętnych proszę o kontakt telefoniczny.

Jak nie My to kto?

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim mieszkańcom imielenka oraz ich rodzinom i bliskim życzymy

Pięknych, radosnych i niosących nadzieję świąt wielkiej nocy, spędzonych w gronie najbliższych.

Sotys i Rada Sołecka Wsi Imielenko

 

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj