„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojnii”
– Paul Morphy-

Takie motto towarzyszyło nam przez ostatnie kilka miesięcy, kiedy to w świetlicy wiejskiej w Imielenku, w czwartkowe i piątkowe popołudna, w tajniki szachowej taktyki, wprowadzał nas z zapałem i pasją Pan Ireneusz Grześkowiak.
Zwieńczeniem systematycznej nauki były, zorganizowane w pierwszych dniach wakacji PIERWSZE MISTRZOSTWA IMIELENKA W SZACHACH. Choć w zajęciach kółka szachowego z równym zapałem uczestniczyli drorośli oraz dzieci – bywało że figury staczały batalie równocześnie na 8 szachownicach – same Mistrzostwa były dedykowane dzieciom i młodzieży. Uczestnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych ; Skrzatów, Młodzików i Młodzików Starszych.
Rozgrywkom towarzyszyły wielkie emocje, co można prześledzić na zdjęciach zamieszczonych w galerii. Każdy z uczestników mógł czuć sie wielkim wygranym, dzięki zdobytym umiejętnościom i podjętemu wyzwaniu. Każdy został nagrodzony medalem oraz dyplomem, a dzięki jasnym zasadom punktacji i profesjonalnemu przygotowaniu Mistrzostw przez Sędziego w osobie Pana Ireneusza Grześkowiaka, w poszczególnych grupach wiekowych, najlepszymi okazali się : Zuzia Kluczka, Kuba Kluczka i Bartek Smułczyński.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Życzymy wspaniałych wakacji, a po wakacyjnej przerwie, wszystkich chętnych zapraszamy na kolejną edycję Kółka Szachowego.
Ireneusz i Jolanta Grześkowiak

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj