21 lutego odbyliśmy niezwykłą podróż do świata wyobraźni. Odwiedziliśmy TEATR ANIMACJI w Poznaniu. Zobaczyliśmy przedstawienie pt. „WĄŻ”, podczas którego, z bohaterami: Wężem, Chrumciem i Gekonem, odbyliśmy podróż przez Świat, w poszukiwaniu rąk i nóg dla tytułowego bohatera. Podczas tej podróży, zrozumieliśmy, dlaczego każdy z Nas jest inny i dlaczego to takie ważne.
Było bardzo wesoło, dynamicznie i wybuchowo. Przedstawienie zachwyciło wszystkich i mniejszych i nieco większych widzów, a komentarze nie milkną do dziś.
Po spektaklu, Pan Krzysztof Dutkiewicz, aktor,wcielający się w rolę tytułowego Węża, przybliżył nam Teatr od przysłowiowej kuchni. Poznaliśmy tajniki pracy na scenie, dowiedzieliśmy się co kryje się za kulisami, nad i pod sceną. Zwiedziliśmy zaplecze teatru, gdzie Pan Krzysztof opowiadał nam o: rozmaitych technikach wykorzystywanych w Teatrze Animacji, scenografiach i ich twórcach, muzyce i jej znaczeniu w sztuce teatralnej, historycznych już spektaklach i ich wielkich sukcesach zarówno w kraju, jak i za granicą. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica pomiędzy kukiełką, marionetką, pacynką a lalką teatralną, w jaki sposób ożywają one na scenie i gdzie ukryta jest magia w teatrze. Dzięki naszej ciekawości, poznaliśmy także tajniki uczenia się tekstów, trud wielu prób i przygotowań do spektakli oraz kilka trików wykorzystywanych na scenie. Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi, za rozbudzenie w nas ciekawości i niezwykłą cierpliwość w tłumaczeniu świata teatru.
Bardzo dziękujemy Wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym nasza przygoda  z Teatrem Animacji była możliwa. Zdobyte wiedza i doświadczenia z pewnością pomogą nam rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Może ktoś z nas zostanie w przyszłości aktorem, muzykiem, scenografem, twórcą kostiumów teatralnych, lalkarzem,dźwiękowcem, charakteryzatorem, operatorem kamer i świateł… pisarzem.
Zapraszamy do galerii na skromną relację z naszej wyprawy.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj