Było przepysznie, słodko, ciekawie, wesoło, prawie do białego rana,  a wszystko w doborowym towarzystwie Naszych Szacownych Gości z Traktu Piastów i Gminy, mieszkańców Imielenka, Imielna, Lednogóry oraz okolicznych Sołectw.
Dzięki ogromnemu zaangazowaniu Naszych Pań, mogliśmy delektować się miodowymi specjałami na 100 sposobów, przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Były żeberka, skrzydełka, kiełbacha… , a wszystko w miodzie. Dzięki naszym niezawodnym Pszczelarzom, Panu Z. Kostrzewskiemu i  Panu W. Grzeczce mogliśmy natomiast, pogłębić i usystematyzować wiedzę o pszczołach zgromadzoną podczas warsztatów, prelekcji i wycieczki, zorganizowanych w ramach zrealizowanego projektu: „Wokół pszczelego ula”.
Nie zabrakło również miodów do degustacji oraz miodowych wypieków, z których najlepszym okazał się -„Snickers” Pani Kasi Giżyckiej – Gratulujemy.
Można było również, samodzielnie, z pszczelego wosku wykonać świecę pod fachowym okiem Pani Kingi lub wykonać ramkę do ula i wtopić w nią węzę, dla kolejnej pszczelej rodziny.
Dla dzieci zagadki o pszczołach, przygotował sympatyczny Pan Wiewióra, a wokalne umiejętności najmłodszych zostały nagrodzone słodyczami i książkami. Sportowa młodzież , w każdym wieku, rozegrała tradycyjny już mecz siatkówki, a całość zakończyliśmy wspólnym ogniskiem, przy akompaniamencie „Muzykalnej Rodziny z Imielenka”.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację „Święta Miodu” bardzo goraco dziękujemy. To dzięki Wam, Kochani, po raz kolejny, wspaniale wspólnie się bawiliśmy.
Najlepszym tego dowodem jest galeria zdjęć, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk i Rada Sołecka

! PIERWSZY RAJD ROWEROWY!
19 września, wykorzystując wspaniałą pogodę pokonaliśmy na rowerach nasze pierwsze 20 kilometrów. We wspaniałych humorach zdobyliśmy Pola Lednickie i w komplecie wróciliśmy do Imielenka, gdzie  zregenerowaliśmy siły przy grilu…
Planujemy kolejne wyprawy, o których poinformujemy wkrótce. Zdjęcia z wyprawy do obejrzenia w Galerii.

Hanna Pieśniewska – Kazimierczyk i Rada Sołecka

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj