„WOKÓŁ PSZCZELEGO ULA”  – Wydarzenia

Drodzy mieszkańcy Imielenka, Imielna i Łubowa oraz mili goście. Dzięki wygranej w konkursie ogłoszonym przez LGD „Trakt Piastów”,  z radością zapraszamy na wyprawę w świat pszczół i miodu. W tę niezwykle interesującą tematykę, wprowadzą nas znawcy przedmiotu, podczas warsztatów i prelekcji, realizowanych w ramach PROJEKTU – „WOKÓŁ PSZCZELEGO ULA”. Mamy nadzieję, że tematyka miodu i pszczół zgromadzi nas wszystkich, niezależnie od wieku i przyczyni się do integracji mieszkańców naszych Sołectw. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie.

*26.08.  godz. 16.00 – warsztaty kreatywne dla dzieci „Mieszkańcy łąki” – Świetlica Imielno (prowadzący: Natalia Skwarek, Karolina Nowak, Julia Czerniak)

*27.08 . godz. 13.00 – 16.00 i 17.00 – 20.00 – „Sekretne życie pszczelich mieszkańców Imielna i Imielenka” warsztaty terenowe i świetlicowe dla dzieci i dorosłych – początek pod świetlicą w Imielnie meta w Imielenku (prowadzący: Natalia Olejnik, Artur Skitek, Maciej Jędrzejczak – Stowarzyszenie Promocji Dziedzictwa „Kasztelania Ostrowska”, Wydział Biologii UAM)- Zapisy na warsztaty pod nr tel. 721 147 667 – Bardzo ciekawe! Polecamy! 

*28.08. godz. 17.00 – warsztaty dla wszystkich „ Budowa ula i życie pszczelego roju”  – Świetlica w Imielnie (prowadzący: Waldemar Grzeczka)

*29.08. godz.18.00 – pogadanka przy herbatce z miodem –„ Dzieje pszczelarstwa na ziemiach Wielkopolski. Jak to z ulem i miodem bywało”  -Świetlica w Imielenku (prowadzący: Tadeusz Panowicz)

*4.09. godz. 17.00 – „ Rodzaje i gatunki pszczół” oraz „ Rośliny miododajne wokół nas – co sadzić w ogrodach i na polach” – Świetlica w Łubowie (prowadzący: Kinga Wawrzynowska, Waldemar Grzeczka)

*5.09. godz. 10. 00  – Rodzinna wycieczka autokarowa do Skansenu i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu – ZAPISY DO 1 WRZEŚNIA U SOŁTYSÓW IMIELENKA, IMIELNA I ŁUBOWA

*12.09. godz. 15.00  –Festyn „ Święto miodu” – prelekcje, degustacje miodów i potraw, konkurs miodowych wypieków, pokazy wyrobu świec z wosku, prezentacja ula i pszczelej rodziny, gabinecik kosmetyczny, konkursy i zabawy dla dzieci, – Świetlica i boisko w Imielenku

Do zobaczenia.

Wyniki konkursu grantowego, organizowanego przez „Trakt Piastów” na:http://www.lgdtraktpiastow.pl/wiadomosc,wyniki-konkursu-grantowego.html

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj