16 maja 2015 r. na terenie naszych sołectw miało miejsce wielkie sprzątanie. Z przydrożnych rowów, okolicznych lasów, boisk i placów zabaw w wielkim stylu znikały pozostawione tam nierozważnie lub z premedytacją najrozmaitsze śmieci. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Imielna i Imielenka, zwłaszcza dzieci i młodzieży, których tak liczny udział, zaskoczył nawet organizatorów, akcja przebiegła bardzo sprawnie. Nasza okolica odzyskała blask i schludny wygląd. Miejmy nadzieję, że wszyscy mieszkańcy oraz nasi goście docenią trud włożony w uprzątnięcie przez nas „tej góry śmieci” i wraz z nami zadbają o zachowanie czystości w naszej pięknej okolicy.

Zwieńczeniem Akcji Sprzątania Świata był popołudniowy piknik przy ognisku, pomyślany jako nagroda przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, którzy wraz z dziećmi brali udział w akcji, dbając o bezpieczeństwo sprzątajątych i dźwigających ciężkie wory ze śmieciami. W związku ze zbliżającym się dniem dziecka, każdy z uczestników, został obdarowany, wylosowaną przez siebie nagrodą. Wśród wszystkich uczestników została również rozlosowana nagroda główna – tablet – ufundowana przez Wójta gminy Łubowo Pana Andrzeja Łozowskiego. Wizyta Pana Wójta oraz ufundowanie nagrody głównej podniosło rangę naszej Akcji i miało na celu pokazanie, jak ważnym i potrzebnym aspektem naszego życia, jest zachowanie czystości w otaczającym nas Świecie. Jest to niewątpliwie miarą naszej dojrzałości i odpowiedzialności.
Na dzieci, biorące udział w pikniku, czekały liczne atrakcje w postaci rozmaitych konkurencji sportowych, artystycznego malowania twarzy i twórczości balonowej. Wszystko to odbywało sie przy dźwiękach radosnej muzyki. W celu uatrakcyjnienia pikniku, swoje stoisko uruchomiła tu także Kasztelania Ostrowska, proponując uczestnikom ciekawą grę edukacyjną oraz dyskusję na temat zmian jakie powinny mieć miejsce na terenie Kasztelanii Ostrowskiej.

Inicjatorem i głównym organizatorem Akcji Sprzątania Świata było Sołectwo Imielno, któremu bardzo dziękujemy za trud włożony w organizację, pozyskiwanie sponsorów i darczyńców sobotniej akcji oraz  za ugoszczenie wszystkich uczestników.

Chcąc dołożyć swoją cegiełkę do budowania lepszego świata, Sołectwo Imielenko zapewniło miłą oprawę muzyczną i prowadzenie części oficjalnej  imprezy oraz zasponsorowało część nagród rzeczowych. Dzięki hojności Pani Joasi Śliwy, mogliśmy dorzucić również  pysznych kiełbas na ruszt nad ogniskiem, obsługiwany przez mistra kulinarnego Krzysztofa S. z Imielna. Warto odnotować, że z Imielenka, do grona sponsorów Sprzątania Świata dołączył w tym roku Pan Krzysztof Cieślewicz, właściciel sklepu ogrodniczego „MAGNOLIA”, wspierajac zakup nagród rzeczowych dla dzieci. Liczymy, że wsparcie to stanie się tradycją tego typu imprez w przyszłości. Dziękujemy.

Pełną, długą listę sponsorów pozyskanych przez Sołectwo Imielno znajdziecie Państwo na stronie Sołectwa Imielno.
Dziękując wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w Akcję Sprzatania Świata, życzymy Im i sobie  wielu tak owocnych wspólnych inicjatyw lokalnych.
Kilka fotek z imprezy można obejrzeć w naszej galerii. Obszerna fotorelacja z imprezy już wkrótce.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj