Tradycyjnie już w Niedzielę Palmową, w Parafii Św. Mikołaj w Łubowie odbył się konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Po raz pierwszy w konkursie uczestniczyła również palma upleciona przez mieszkańców Imielenka. Parada przepięknych palm, z 10 sołectw naszej gminy, robiła wspaniałe wrażenie. Wobec trudu i kunsztu twórców poszczególnych palm, jedynym słusznym werdyktem komisji oceniającej było, przyznanie wszystkim palmom sołeckim ex aequo pierwszego miejsca.W konkursie ocenie podlegały również stroje ludowe orszaku prezentującego palmy. W tej rywalizacji nasza wieś zdecydowanie wyróżniała się na tle pozostałych delegacji. Nasze stroje (w dużej mierze wykonane własnoręcznie), modelki i modele prezentowali się znakomicie, co można ocenić na załączonych fotografiach.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej palmy i strojów, bardzo gorąco dziękuję. Życzę Państwu i sobie, aby kolejne wspólne przedsięwzięcia przynosiły nam równie wiele satysfakcji.

Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj