MŁODZI PRZYRODNICY

W minioną sobotę w Imielnie i Imielenku odbyła się wycieczka dla MŁODYCH PRZYRODNIKÓW i nie tylko, organizowana przez Kasztelenię Ostrowską. Przesłaniem przyrodników była obserwacja wyścigu przyrody z czasem, który ma miejsce każdej wiosny.
Na terenach piaszczystych można zaobserwować ten wyścig najlepiej. Rośliny na ubogiej glebie rywalizują o wodę oraz składniki pokarmowe. Tam młodzi przyrodnicy zaobserwowali kwitnące już rośliny, budzące się do życia świerszcze i jaszczurki.
Na łęgach, gdzie zachował się oryginalny las, charakterystyczny dla tych okolic, widoczne były zawilce, które zaczęły kwitnąć, korzystając ze światła słonecznego i braku liści na drzewach. Wycieczka odwiedziła również fragment lasu bukowego. Tutaj gleba jest żyzna i rośliny nie muszą ścigać się z czasem o wodę i pokarm.
Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się również, czym odróżniają się samce pająków od samic: bulbusami. Nad wycieczką cały czas krążył myszołów. Piękny widok.
Na koniec wycieczki dotarliśmy do przepięknej łąki w Imielenku, gdzie posmakowaliśmy mięty i poznaliśmy przecudne rozlewisko.

Dziękujemy organizatorom za przybliżenie nam zagadnień przyrodniczych i zapraszamy wszystkich miłośników przyrody do świetlicy w Imielnie w najbliższy piątek, 4 kwietnia o godz. 18:00.

Hanna Kazimierczyk

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj