8 CZERWCA w Imielenku miało miejsce uroczyste oddanie do użytku nowego fragmentu drogi, połączone z festynem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka.
Pan Aleksander Wołodkiewicz, Sołtys Imielenka, pełniący zaszczyty i obowiązki gospodarza tej wyjątkowej uroczystości, dziękując wszystkim za przybycie, podkreślił jak ważną i długo wyczekiwaną inwestycją, stała się dla mieszkańców Imielenka otwierana droga. Wyraził przy tym nadzieję na dalszą owocną współpracę z Władzami Gminy Łubowo. Uroczystość uświetnił Ksiądz Proboszcz Andrzej Szyndler, święcąc drogę jako symbol łączący wszyskich mieszkańców, a Wójt Gminy pan Andrzej Łozowski, oddając tę drogę w użytkowanie mieszkańcom, zobowiązał się dołożyć starań aby w przyszłości prowadziła ona do wszystkich domostw w Imielenku. Dzięki staraniom naszych wspaniałych Pań i z pomocą ich Rodzin, z okazji otwarcia drogi i wizyty gospodarskiej Pana Wójta, w naszej świetlicy czekał na gości i wszystkich mieszkańców wspaniały poczęstunek. Na szczególne uznanie zasłużyły domowe wypieki, jakich nie powstydziliby się najlepsi cukiernicy, a jakich można spróbować tylko w Imielenku. Jako symbol współpracy pomiędzy Gminą i naszym Sołectwem, na pikniku pojawiła się już po raz kolejny „Grochówka-Wójtówka”, która cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Po uroczystym otwarciu drogi, na naszym boisku i placu zabaw, rozpoczęły się zawody i konkurencje dla dzieci małych i nieco starszych. Okazało się, że przejazd z surowym jajkiem wokół wsi wcale nie należy do łatwych, skakać na skakance też nie każdy potrafi (w tej konkurencji najlepsze okazały się nieco starsze dziewczyny), a kręcić hula – hopem umie tylko kilka osób. Ważne, że wszyscy potrafimy śmiać się z siebie i dobrze bawić.

Dla młodszych dzieci fantastyczną zabawą okazała się bitwa balonowa, a strzelanie goli do niewielkiej bramki, również znalazło zwolenników. Za udział w mini olimpiadzie każde dziecko zostało docenione i nagrodzone. Nagrody i poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku rodzinnego mogły być rozdane dzięki uprzejmości części mieszkańców naszego sołectwa, jak również dofinansowaniu z Gminy. Liczymy na dalszą współpracę.

Na nowo zorganizowanym boisku do koszykówki, rozegrano zaciekły historyczny mecz o „worek siana”. Wygrali oczywiście lepsi, a zabawa była wyśmienita. Panie Bernardzie – Dziękujemy. Bez Pana Słupków boiska do siatkówki by nie było.

O dobry humor i chęć do zabawy wszystkich mieszkańców, zadbali nasi mili sąsiedzi – muzycy, dzięki którym chciało nam się tańczyć i śpiewać. Swoich wokalnych sił próbowały także najmłodsze artystki.  Dziękujemy.
Wieczorem dla wszystkich zapłonęło ognisko z kiełbaskami, ufundowanymi przez panią Joasię.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację naszego Sołeckiego święta, a także tym którzy docenili ten trud i wzięli udział we wspólnym świętowaniu.
Bardzo byśmy chcieli, aby doroczny piknik czerwcowy w Imielenku stał się tradycją, łącząc i integrując wszystkich mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Do zobaczenia.

Festyn rodzinny

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj