W minionym tygodniu, w Imielenku, rozpoczął się remont drogi. Czekaliśmy na to parę lat, od położenia instalacji kanalizacyjnej. Inwestycja potrzebna, ale bardzo skromna. Droga choć ma krawężniki,  jest wąska, a i nie udało sie przy okazji wymienić rury instalacji wodnej od świetlicy do skrzyżowania z drogą powiatową. Może uda się, przy okazji, położyć warstwę utwardzoną na drogę prowadzącą w stronę przejazdu kolejowego. Wójt gminy obiecał 1 wywrotkę destruktu na ten cel. Zdaniem mieszkańców  potrzebnych jest przynajmniej pięć takich wywrotek aby wyrównać coraz głębsze doły na naszej wiejskiej drodze.

Staraniem Wójta prawdopodobnie jeszcze w tym roku rozpocznie się poszerzanie drogi powiatowej, na odcinku od stacji kolejowej w Lednogórze do Imielenka. Stan nawierzchni oraz szerokość tego odcinka drogi, są poza wszelkimi normami. Poszerzenie oraz położenie nowej nawierzchni znacznie poprawi bezpieczeństwo kierowców, ale przede wszystkim pieszych. Za znakiem początkowym Imielenka, pojawił się ostatnio znak ograniczenia prędkość do 50 km/h. Ale nadal brakuje chodnika lub szerszego pobocza, które chroniłoby pieszych idących do stacji kolejowej, często niewidocznych wieczorem. Na jednym ze zdjęć widać uszkodzony płot na jednej z posesji przy drodze.

Kolejną potrzebą inwestycyjną w Imielenku jest budowa boiska do gry w koszykówkę czy siatkówkę. Jest jeszcze miejsce przy boisku do gry w piłkę nożną, aby taką inwestycję ulokować. Przypomnijmy, że piłki do tych gier zespołowych otrzymaliśmy w nagrodę od portalu informacjelokalne.pl, tylko grać nie ma gdzie. W gminie obiecano nam bruk i kosze.
Jeżeli widzicie Państwo inne potrzeby inwestycjne proszę  zgłaszać je drogą mailową do mnie lub sołtysa.

Hanna Kazimierczyk

Naprawa drogi

 

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj