Z wizytą w Kruchowie

10 marca 2013r. przedstawiciele naszego Sołectwa wzięli udzaiał w zorganizowanym w  Kruchowie „Potrójnym Świętowaniu”. Sołectwo Kruchowo, jako zwycięzca plebiscytu portalu informacjelokalne.pl na „Najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Gnieźnieńskiego”, przy okazji świętowania Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzn oraz Dnia Sołtysa, zorganizowało wspaniałe spotkanie swoich mieszkańców i włodarzy z przedstawicielami wszystkich wyróżnionych w plebiscycie sołectw. Wśród zaproszonych gości znalazły się więc aktywne panie z Niechanowa z panią sołtys Teresą Bartz na czele, sołtys Imielenka Aleksander Wołodkiewicz z żoną Krystyną i członkiem Rady Sołeckiej Hanną Pieśniewską-Kazimierczyk, a także panie z KGW Ławki. Z zaproszenia skorzystali również Krzysztof Dereziński, burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Teresa Maćkowiak.

Oprawę artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie Zespołu szkół w Kruchowie, pod okiem Pani Małgorzaty Wegner. Było wesoło i z morałem.
O suto zastawione stoły zadbały wspaniałe Panie z KGW w Kruchowie. Całość spotkania poprowadziła przewodnicząca KGW Maria Dłutkowska.
Podczas uroczystości sołtys Kruchowa Ryszard Dziel i dyrektor szkoły Jarosław Majewski obdarowali wszystkie panie pięknymi tulipanami, natomiast sołtysi zaproszonych sołectw otrzymali listy gratulacyjne za zdobyte w plebiscycie wyróżnienia oraz kwiaty.

W imieniu mieszkańców Imielenka, list gratulacyjny za wygraną w plebiscycie na „Najaktywniejsze Sołectwo Powiatu Gnieźnieńskiego” na ręce sołtysa Ryszarda Dziela, złożyła Hanna Pieśniewska-Kazimierczyk.
Sołtys Imielenka, dziękując za zaproszenie Nas do Kruchowa, złożył na ręce pani Marii Dłutkowskiej kwiaty i życzenia dla wszystkich obecnych pań z okazji Dnia Kobiet.
Delegacja Imielenka dokonała również wpisu do księgi pamiątkowej Kruchowa.

Wspaniale spędzone popołudnie, w towarzystwie niezwykle życzliwych mieszkańców nie tak bardzo odległych sołectw, było dla Nas okazją do wymiany doświadczeń, zamierzeń, problemów i zasad funkcjonowania  odmiennych sołectw. Zdobytą wiedzę mamy nadzieję wykorzystać w Imielenku.

Dziękując bardzo za zaproszenie, mamy nadzieję na dalsze kontakty i współpracę z mieszkańcami poznanych sołectw.
Szczególne podziękowania chciałabym złożyć pani Marii Dziel, która w moim przekonaniu wspaniale „doradza” swemu mężowi Ryszardowi. Bez Państwa Dziel Kruchowo nie byłoby takie jak dziś.
Gratuluję i pozdrawiam.

Zapraszam do galerii zdjęć.
Hanna Kazimierczyk

Wizyta w Kruchowie

Home
Aktualności
Kontakt
Szukaj